Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları

tamamlayıcı özel sağlık sigortaları,tamamlayıcı sağlık sigortaları kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları

Süregelen bu yaşantıda insanlar yaşlandıkça sağlıkta yaşadığı problemler artmaktadır. Dönem dönem sağlık kontrolünden geçilmesi gerekiyor ve bu dönemlerde erken teşhisler bile belirlenebiliyor. Sağlığımızı korumak için ne kadar uğraşsak da fayda etmeyebiliyor. Gerek tedavi masrafları gerek ilaç masrafları bütçemizi aşabiliyor. Masrafları en aza indirgemek ve kendi sosyal hayatımıza da para attırmak isteriz. Yaşlandıkça ortaya çıkan hastalıklar can sıkıcı hale gelmektedir. Sürekli hastaneye gitme durumu ortaya çıkabilir ve bu durumda gittiğimiz hastanelerde sıra bekleme durumu, istediğimiz doktoru seçememe durumları olabilir. Sıkıntı yaşamamak için özel sağlık sigortası danışmanınız Bahadır Aynur’dan özel sağlık sigortası fiyat teklifi alın. Hayatınız boyunca rahat edeceğiniz bir yaşama kapı aralayın. Tamamlayıcı sağlık sigortası sigortalının, sigortaya başlama tarihinden itibaren geçirdiği hastalık ve kazalarda muayene, tetkik giderlerini poliçede olan teminatlar dahilinde karşılamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortası olan kişilerin sağlık giderlerini sigorta şirketlerine ve SGK kurumuna yansıtabilmelerini sağlayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortaları, sigorta şirketi tarafından sigorta poliçesi kapsamına alınmayan veya alınmış olsa bile kısmen karşılanan sağlık giderlerinin, sigortalının yüksek standartlarda sağlık hizmeti almak istediği durumlarda da sağlık hizmetlerinin sürdürülebilmesi sebebiyle yapılır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kısmen karşılanan sağlık gideri masraflarının artan kısmı, özel sağlık sigortası genel şartları ve poliçeye eklenen özel şartlar dahilinde teminat kapsamına alınır. Sağlık kurumuna ödenen katılım payı poliçe kapsamında değildir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası isteğe bağlı olarak teminatlara eklenebilir ve aşağıdaki maddeleri içermektedir:

1) Kurumca finansmanı sağlanmayan sağlık hizmetleri (estetik girişimler, akupunktur gibi alternatif tedaviler vs.),

2) İlave ücret tutarları,

3) Konaklama, otel ücreti gibi hastadan alınabilecek tutarlar,

4) Sağlık hizmet sunucusu ile sigorta şirketi arasında yapılabilecek anlaşmaya göre, Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatları üzerinde kalan tutarlar tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değerlendirilebilecektir.

SGK’lı olan, 60 yaşının altındaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamasından yararlanabilirler. Bu kişiler bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri için de tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi satın alabilirler. Sosyal Güvenlik Kurumu’na ek olarak alacağınız özel sağlık sigortası sizleri daha çok rahat ettirecektir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı bireylerin yaptırabileceği bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde SGK tarafından veya sigorta şirketi tarafından karşılanmayan veya kısmen karşılanan hizmetlerin de ödemesinin hastalar tarafından ödenmesinin önüne geçilecektir. Böylece yukarıda belirtilen hizmetler için de SGK’lı bireyler rahatlıkla bu tedavileri veya ilaçları tedarik edebilecekler.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Genel Sağlık Sigortası Müdürlüğü B.13.2.SGK.0.11.05.03 / 674 sayılı 28.06.2012 tarihinde yayınlanan genelgeyle birlikte düzenlenmiş ve bazı yenilikler getirilmiştir. Bu sayede bireyler daha yüksek standartlarda tedavi almak istemeleri durumunda tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetini almış olmaları durumunda ekstra bir ücret ödemeden tedavi olabileceklerdir. Sizler de sigorta paketinize ek tamamlayıcı sağlık sigortası almak istiyorsanız Bireysel ve Kurumsal Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur tarafından teklif alabilirsiniz. Bu sayede kaliteli sağlık hizmetlerine kolaylıkla ulaşabilir ve sağlıklı yaşamın keyfini sürebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı bireylerin özel hastanelerden en ekonomik fiyata faydalanması amacıyla oluşturulmuştur. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız halinde SGK tarafından kısmen karşılanan tedavi ve hizmetlerin kalan kısmının da kurum tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Özel sağlık sigortası primlerinden daha ucuz olan tamamlayıcı sağlık sigortası primleri, bütçenizi sarsmadan kaliteli sağlık hizmetleri alabilmenize olanak sağlamaktadır. Böylece almak istediğiniz tedavilerde gözünüz arkada kalmadan ve nasıl ödeyeceğim diye düşünmeden tedavinizi olabilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Günlük hayatımız boyunca birçok şey için farklı miktarlarda para ödüyoruz. Bunun yanında ani gelişen sağlık sorunları cebinizde kalan birikiminizin de eriyip gitmesine sebep olabilir. Ay sonu geldiğinde cebinizde paranızın kalmadığını görüyor olmanız çoğu ailede olduğu gibi normal gelebilir. Ancak bu durumun önüne geçmek için bu fırsatları değerlendirmek gerekmektedir. Bahadır Aynur tarafından en ekonomik tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak hayatta en çok değer verdiğiniz şey olan sağlığınıza belirli miktarlarda yatırım yapıp ani bir tedaviyle karşılaşmanız durumunda sıkıntıya düşmeden bütün tedavi masraflarının sigorta şirketi veya SGK tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Önceliğimizi her zaman sağlık olurken yapılması gereken bu yatırım asla gereksiz görülmemelidir.

Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası Teklifi Alın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir