Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel Sağlık Sigortası ile anlaşmalı ya da anlaşması olmayan tüm sağlık kuruluşlarında; ayakta ya da yatarak yapılacak tedavilerden doktor muayenelerine, röntgen ve tahlillerden ilaç masraflarına, cerrahi müdahalelerden doğuma kadar sizin, dilerseniz tüm ailenizin sağlık ihtiyaçları güvence altına alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası, insanların çeşitli hastalıklar ve kaza durumlarında oluşacak sağlık giderlerinin sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlayan kişiye özel planları içermektedir.

Belirli limitler, genel ve özel şartlar dahilinde yapılacak poliçeler ile birlikte sigortalı kişinin anlaşmaya dahil olan şartlarda hastane masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Kişilerde özel sağlık sigortası yaptırırken en önemli noktalardan biri kişiye uygun poliçenin seçilmesidir. Sigorta şirketlerinin hepsi genel şartları sigortalı için dahil etmek durumundadır. Ancak özel şartlar şirketlere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle özel şartlı bir sigorta oluşturmak istiyorsanız kendinize en uygun sigorta şirketini tercih etmeniz mağdur olmamanız açısından önemlidir.

Özel sağlık sigortalı kişiler, dilediği sağlık kurumunda dilediği doktordan tedavi olma imkanına sahiptir. Bu sayede sadece ikamet ettiğiniz şehirde değil şehir dışında ve hatta (özel şartlarda belirtildi ise) yurt dışında da ücretsiz tedavi olma imkanı bulunmaktadır. Böylece beklenmeyen durumlarda tedavi olma gereksinimi duyan sigortalılar en yakın sağlık kurumuna giderek hızlı bir tedavi aşaması geçirebilir.

Sağlık bu hayattaki en önemli gereksinimimizdir. Bu nedenle sağlık adına atılacak doğru adımlar acil durumlarda insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Özel sağlık sigortası yaptırmak da kendi hayatınız için bir yatırım olarak görülmeli ve lüks bir hizmet olarak değil mutlak bir ihtiyaç olarak değerlendirilmelidir. Her ne kadar insan kendini iyi hissetse, bana bir şey olmaz dese de, yaş ilerlemesine bağlı olarak çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalabilirler. Bu durumlar bazen acil, bazense uzun süreli tedaviler gerektirir. Sigortasız şekilde bir tedavi almak da orta gelirli bir aile için bile zor durumları ortaya çıkarabilir. İşte bu yüzden sağlık sigortası insanların hayatlarında yapacağı en yerinde yatırımdır. Evinize bir şey olsa başka bir ev bulabilirsiniz arabanız bozulsa yenisini alabilirsiniz, ancak sağlığınızın bozulması durumunda size yeni bir vücut verebilecek kimse bulunmamaktadır. Bu nedenle sağlığa verilen önem diğer her ihtiyaçtan daha öncelikli bir konumda olmalıdır. Özel sağlık sigortası yaptırarak düzenli sağlık kontrollerinden geçebilir ve şayet bir tedavi ihtiyacınız var ise en erken şekilde teşhis edilmesini ve dolayısıyla daha kolay tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Günlük hayatta gerekli gereksiz birçok ihtiyacımız için ucuz ya da pahalı birçok ödeme yapıyoruz. Bütün bu ihtiyaç veya isteklerimize aylık bir hesaplamaya vursak ciddi miktarlarda para ortaya çıkacaktır. Ki bu ödemeler belki günlük belki birkaç saatlik ihtiyacınızı karşılamaya yöneliktir. Belki de sağlığınıza zarar verecek de bir sürü ürün satın alıyorsunuzdur. Bunların yanında yapacağınız küçük miktarda özel sağlık sigortası primleri ile birlikte her an her insanın başına gelebilecek olan sağlık sıkıntıları durumunda kolayca tedavi olma imkanına sahip olabilirsiniz. Sigortalı olmamanız durumunda tedavi ve ilaçlar dahil daha büyük miktarda parayı belki de tek seferde ödemeniz gerekecektir. Bu da ülkemiz genelinde birçok insan için ağır bir külfettir. ‘Sağlığım düzelsin de neyse parası veririm.’ diye düşünmek yerine, ufak ödemeler yaparak arkanızda sağlam bir güvenceyle hayatınıza devam etmek daha tercih edilebilir bir yoldur. Bu nedenle özel sağlık sigortası yaptırmak herkes için yüksek derecede öneme sahiptir.

Sağlığın değeri hastalıkların ortaya çıkmasıyla daha iyi anlaşılır. Bizler bu konuda insanlarda bir bilinç uyandırmak ve hayatları boyunca sorunsuz bir süreç geçirmeleri adına yapılması gereken en önemli adımları sunuyoruz. Şayet sigorta için ödemeniz gereken primler fazla geliyorsa, sigorta poliçenizde beklentilerinizde ve talep ettiğiniz tedavi yöntemlerinde değişiklik yaparak daha uygun fiyatlı bir özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Ayakta veya yatarak tedavi olmak, hastalık çeşitleri, masrafların karşılanacağı yüzdeler ve sigorta şirketinin bağlı olduğu sağlık kurumları bu fiyatlarda değişiklikler gerçekleştirebilir. Bu sayede sizler de ihtiyaç duymayacağınız olası hastalıklar için daha fazla sigorta primi ödememiş olursunuz. Bunun için sigorta şirketleri ile görüşerek ayrıntılı bir araştırma yapabilir, böylece kendinize en uygun özel sağlık sigortasını yaptırabilirsiniz. Hiçbir zaman sağlıktan önce bir ihtiyaç gelmez, sağlığınızı korumaya özen gösterin ve kendinize hak ettiği değeri verin. Böylece hiçbir endişe duymadan hayatınızın akışına devam edebilir ve sevdiklerinizle birlikte yaşayacağınız uzun yılların hayalini gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Hiçbir şey için geç değil, hemen özel sağlık sigortası yaptırarak geleceğinizi güven altına alabilirsiniz. Bunun için en doğru adres olarak Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur sizlere en uygun ve en kapsamlı poliçeyi oluşturmak için hizmet vermektedir.

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Alın!