Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar

Özel sağlık sigortası, insanların daha iyi şartlarda özel hastanelerde istedikleri doktordan istedikleri zamanda randevu alıp ücretsiz tedavi olabilecekleri bir sağlık hizmetidir. Bu hizmet sayesinde yaş sınırlaması olmaksızın insanlar poliçede belirtilen özel ve genel şartlar dahilinde ücretsiz bir şekilde tedavi olabilmektedir. İnsanlara sağlanan bu büyük kolaylık için yapılması gereken tek şey aylık periyotlarda özel sağlık sigortası primlerinin ödenmesidir. Primlerinizin ödenmesi halinde talep ettiğiniz her an sağlık sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilir, ani sağlık sorunlarında ödeme sıkıntısı yaşama korkusu olmadan tedavi olabilir ve belirli periyotlarda sağlık kontrollerinize gidebilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir yaşamı kendinize ve ailenize sağlamış olursunuz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ise SGK’lı bireylerin kurum tarafından karşılanmayan veya kısmen karşılanan hizmet bedellerinin kalan kısmının da karşılanması adına geliştirilmiş bir hizmettir. Bu hizmetle birlikte belirli bir kısmını bile ödemekte zorlanacağınız tedavileri ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortalarının özel sağlık sigortalarından bir farkı da ödemekle yükümlü olduğunuz primlerin daha az olmasıdır. Böylece bu ihtiyaçlarınıza yönelik ayıracağınız para miktarı düşük ise tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırarak size ve bakmakla yükümlü olduğunuz aile üyelerinizin ücretsiz sağlık hizmeti olanaklarından faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yaptırırken karşınıza limitli ve limitsiz birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler arasından tedavi alma ihtimaliniz olan hastalıkları, anlaşmalı hastaneleri, hangi ilaçların karşılanacağını, yurtdışında tedavi olanaklarını kendini belirleyebilirsiniz. Böylece herhangi bir hastalıkla karşılaşmanız durumunda Türkiye’nin en iyi hastanelerinden ekonomik fiyata faydalanabilirsiniz. Genel şartlar ve özel şartlar olmak üzere ikiye ayrılan özel sağlık sigortası poliçesindeki seçeneklerden genel şartlar, her sigorta şirketinin uygulaması zorunlu olan maddeleri içermektedir. Özel şartlar ise sigorta şirketleri arasında değişiklik gösterebilmektedir. Kendinize en uygun özel sağlık sigortası poliçesini oluşturmak için bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Özel sağlık sigortası danışmanınız Bahadır Aynur tarafından düzenlenecek olan poliçenizde dilediğiniz bütün hizmetlerin karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Bu poliçeler içinde kendinize en uygununu bulmak için özel sağlık sigortası teklifi alın.

Özel sağlık sigortası kapsamına girmeyen hizmetler arasında:

  1.  SGK tarafından finansmanı sağlanmayan sağlık hizmetlerine ait bedeller (güzelleşmek amaçlı sağlık hizmetleri, Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık hizmeti olarak ruhsatlandırılmayan işler vb.),
  2.  Özel hastanelere ödenen ilave ücret tutarları,
  3. İster özel, ister kamu, tüm hastanelerde özel oda, otelcilik ücreti gibi hastadan alınabilecek tutarlar bulunmaktadır.

Bu hizmetlerin karşılanmasını istiyorsanız sigorta priminize tamamlayıcı sağlık sigortasını da eklerseniz bu hizmetlerden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Böylece hayatınızda en ufak bir sağlık problemi olması konusunda veya daha lüks şartlarda tedavi olmak istediğiniz durumlarda rahatlıkla iyi bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

Özel hastanelerde tedavi olmak bir lüks olarak görülmektedir. ‘Ne gerek var o kadar para vermeye.’ diyebilirsiniz. Aslında bizler de aynı düşüncedeyiz. Özel hastanelere yüksek meblağlarda paralar ödeyerek sağlığınıza kavuşup belki de yıllar boyu o paranın ödenmesi için çalışabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve yine de kaliteli hizmet almak istiyorsanız mutlaka özel sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Lüks hastanelerde ekonomik fiyata tedavi olmak, Acıbadem hastanesinden en ekonomik şekilde hizmet almak, Florence Nightingale hastanesinden en ekonomik şekilde hizmet almak için Bireysel ve Kurumsal Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur ile iletişime geçerek kendinize en uygun sigorta poliçesini oluşturabilir, aynı zamanda bütün bu hizmetlerin tarafınıza en kısa sürede oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

paketinize ek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız durumunda da kısmen karşılanan veya karşılanmayan tedavi masraflarının da önüne geçerek sıkıntısız bir şekilde tedavi seçeneklerini talep edebilir ve herhangi bir ücret ödemeden rahat bir tedavi süreci geçirebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasının özel sağlık sigortasından bir diğer farkı da 60 yaş altındaki bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yaptırabilmesidir. 60 yaş üstü için tamamlayıcı sağlık sigortası işlemleri yapılmamakta ve kabul edilmemektedir. 60 yaşını geçmiş bireyler için özel sağlık sigortası paketlerimizden herhangi birini tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü özel sağlık sigortalarında her yaşa uygun birçok paketler bulunmaktadır. Böylece hayatınızın herhangi bir bölümünü sağlık sorunlarıyla baş etmeden, ortaya çıkması durumunda kolayca tedavi olarak geçirebilir ve hayatınızın tadını dilediğinizce çıkarabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Teklif Formu!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir