Ameliyatlar için Özel Sağlık Sigortası

ameliyatlar için özel sağlık sigortası,özel sağlık sigortası danışmanı bahadır aynur

Özel Sağlık Sigorta poliçeleri yatarak tedaviler kapsamında 2. yıldan sonra ameliyatlarınızı kapsam dahiline alır. Ameliyatlar için Özel Sağlık Sigortasında dikkat edilmesi gereken en önemli kural rahatsızlığın ya da ameliyat kararının ilk poliçe düzenlenme tarihinden sonra gerçekleşmiş olmasıdır. Eğer ilk poliçe yapılma tarihinden önce ameliyat kararı alındıysa ya da ameliyata sebep olan rahatsızlık gerçekleştiyse birçok zaman poliçe kapsamında değerlendirmez.

Bazı durumlarda poliçe özel şartlarına göre doğuştan gelen rahatsızlıklar ya da poliçeden önce gerçekleşen rahatsızlıklar 5. yıldan sonra kapsam dahiline alınabiliyor.  Aşağıda bazı ameliyat durumları ile ilgili bekleme sürelerinizi paylaştım. Bizim önerimiz sağlıklıyken ameliyatlar için özel sağlık sigortası poliçesine sahip olmanızdır.

Bunlar haricinde herhangi bir durumda özel sağlık sigortanız ameliyat masraflarınızı karşılamasa bile muaf tutulmuş dahi olsa ameliyat işlemleriniz ile ilgili eğer poliçeniz var ise özel sağlık kurumlarına Ak Sigorta – Özel hastane anlaşmalı kurumlar özel fiyatlarını ödersiniz. Özetle ameliyatınızı karşılamasa bile kayda değer bir indirim oranı alırsınız.

Özel Sağlık Sigortası Bekleme Süreleri

Aşağıda belirtilen durumları kapsayacak şekilde acil olsun/olmasın ilk özel sağlık sigortası başlangıç tarihinden itibaren on iki (12) ay bekleme süresi uygulanır.

  • Hastane Tedavi Teminatı
  • Küçük Müdahale Teminatı
  • Rehabilitasyon ve Evde Bakım Teminatı
  • Ameliyat Tazminat Teminatı
  • Suni Uzuv ile Fizik Tedavi Teminatları

Sigorta sözleşmesinin yenilenme koşullarına göre tekrarlanarak sürdürülmesi ve Sigortacı tarafından aşağıda sayılan durumlardan biri için ek şart konmaması halinde on iki (12) aylık bekleme süresini tamamlayan sigortalılar için aşağıda sayılan bekleme süreleri uygulanmaz ve teminata dahil olur.

1. Lipom, verrü, nevüs vb. gibi deriye yönelik yapılan her türlü işlem, kist (deri – deri altı, böbrek, vajinal vb.), her türlü tümör ve polipler (malign (kötü huylu) tümörler hariç).

2. Katarakt, glokom, keratoplasti,

3. Bademcik, adenoit, kulak zarı cerrahisi ve tüp uygulaması, sinüs cerrahisi,

4. Koah, astım, epilepsi, multipl skleroz, hepatit B, sarkoidoz, ve tüm romatizmal hastalıklar, bağ dokusu hastalıkları,

5. Benign (iyi huylu) tiroit ve paratiroit bezi hastalıkları,

6. Her türlü fıtık, felç, omurga ve disk hastalıkları (disk hernileri, faset denervasyon, sinir blokajı vb).

7. Safra kesesi ve safra yolları hastalıkları, karaciğer hastalıkları, kist hidatik, pankreas ve dalak hastalıkları,

8. Ülser, inflamatuar bağırsak hastalıkları (ülseratif kolit, crohn.)

9. Her türlü varis, varikosel, hidrosel,

10. Rahim-yumurtalık ve tüplerle ilgili hastalıklar ve ameliyatlar, bartolin kisti, endometriosis, sistosel, rektosel, meme hastalıkları,

11. Anorektal hastalıklar (hemoroid, fissür, fistül, pilonidal sinüs (kıl dönmesi) anal apse vb.)

12. Böbrek yetersizliği, diyaliz, böbrek ve idrar yolu ameliyatları, üriner sistem taşlı hastalıkları, prostat(TUR dahil) ve mesane rahatsızlıkları, nefrit,

13. Eklem rahatsızlıkları (kalça, menisküs, bağ lezyonları, omuz, dirsek, ayak bileği eklemlerindeki bağ rahatsızlıkları vb.), her türlü tuzak nöropati, higroma, ganglion, trigger finger hastalıkları,

14. Her türlü organ nakli (kaza sonucu yapılanlar hariç) ve bunların komplikasyonları.

Özel sağlık sigortalarında size uygun ve aradığınız teminatlara sahip bir sigorta şirketi bulmak oldukça zordur. Bunun için tüm sigorta şirketleri ile tek tek görüşmeli ve detaylı bilgiler almalısınız. Ancak bu işlem oldukça yorucu ve sigorta şirketlerinin fazlalığı nedeniyle kafa karıştırıcı olabilmektedir. Sizler için en uygun ameliyatlar için özel sağlık sigortasını bulacak olan Özel Sağlık Sigorta Danışmanı Bahadır Aynur ile iletişime geçerek tüm bu işlemleri daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Uzman bir görüşe ve eğitime sahip olan Bahadır Aynur sizlere uygun özel sağlık sigortasını bularak, poliçenizi kapsamlı bir şekilde sizlerle birlikte hazırlamaktadır. Sağlığınız için ekstra bir koruma olan özel sağlık sigortaları ile her türlü hizmetten rahatça yararlanabileceksiniz. Ameliyat öncesi sağlık sigortası için iletişime geçip, teklif almayı unutmayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir