Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

özel sağlık sigortası neleri kapsar,özel sağlık sigortasının kapsadığı hastalıklar,kişisel özel sağlık sigortasının tedavi kapsamındaki hastalıklar

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel Sağlık Sigortası, kişilerin hizmeti alması durumunda hastalık ve kaza hallerinde sağlık giderlerinin ve gerekli ilaç temininin yapılmasını sağlayan kişiye özel planlardır. Genel ve özel şartlar altında değişiklik gösterebilen sigortalarda dilediğiniz poliçeleri oluşturarak sağlık harcamalarınızı en uygun maliyetlerde tutarak paranızın cebinizde kalmasını sağlayabilir, aynı zamanda Türkiye’deki en iyi hastanelerde tedavi olma fırsatınızı elinize geçirmiş olursunuz. Özel sağlık sigortası yaptırmanız halinde sigorta şirketinizle yapacağınız görüşmeler sonucunda kendinize en uygun sigorta poliçesini seçebilir ve bütçenize en uygun şekilde primlerinizi ödeyebilirsiniz. Poliçede belirtilen tedavi ve ilaç seçeneklerinin artması durumunda ödemeniz gereken primlerde de artış olacaktır. Aynı zamanda limitsiz bir özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız ve yurt dışında da tedavilerinizin ücretsiz karşılanmasını istiyorsanız daha kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Özel sağlık sigortasında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki çeşit temel sigorta teminatı bulunmaktadır. Yatarak tedavinin poliçenizde olması durumunda hastaneye yatırıldığınız andan itibaren gerekli bütün işlemler sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Bunların içinde yemek ve oda masrafları, yatış sırasında ilaç takviyeleri, tıbbi donanımların kullanılması ve laboratuvar ihtiyaçları, ameliyat giderleri, yoğun bakımda geçirilecek süre boyunca harcanan bütün tedavi yöntemleri ve hastaneye yatırılan hastanın yaşam mücadelesinin sonlanması durumunda morg masrafları bulunmaktadır. Eğer özel sağlık sigortanız var ise bütün bu hizmetleri sadece aylık özel sağlık sigortası primlerinizi ödeyerek karşılayabilirsiniz. Böylece herhangi bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalmanız durumunda ‘Nasıl ödeyeceğim?’ endişesine düşmeden tedavinizi en iyi özel hastanelerde olabilirsiniz. Lüks hastanelerde ekonomik fiyata tedavi olmak için Özel Sağlık Sigortası Danışmanınız Bahadır Aynur ile iletişime geçebilirsiniz. Tarafınıza oluşturulacak poliçede karşılıklı iletişime geçerek en uygun paketin seçilmesi konusunda bir uzman tarafından yardım alabilir ve bütçenize en uygun paketi seçerek yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Yatarak tedavi paketinize ek olarak ayakta tedavi teminatının da poliçenize dahil edilmesini istiyorsanız primlerinizde bir miktar artış olacaktır. Ancak bu teminatı da yaptırırsanız doktor muayenesini, doktor tarafından gerekli görülen reçeteli ilaçları, bunun yanı sıra teşhise yönelik laboratuvar testlerini, tüm endoskopik uygulamalar, küçük olan cerrahi müdahaleler, biyopsiler, MR, anjiyo, radyografik incelemelerin masraflarının da sigorta şirketiniz tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Yani küçük hastalıklarla karşılaşmanız durumunda da en kaliteli özel hastanelerden istediğiniz güne, istediğiniz doktordan randevu alabilir ve bütün işlemler için tek kuruş ödeme yapmadan hastaneden çıkabilirsiniz. Bütün bu kolaylıkların tarafınıza sağlanması için yapmanız gereken tek şey ise aylık primlerinizi yatırmak olacaktır. Siz de özel sağlık sigortası yaptırmak ve bütün bu hizmetlerden ücretsiz faydalanmak için özel sağlık sigortası fiyat teklifi alın.

Sağlığın hayatımızda ne denli önemli olduğunu söylemeye gerek bile yok aslında. Herhangi bir sağlık sorunu yaşadığımız an geriye kalan bütün ihtiyaçlar gereksizmiş gibi gelir. Sadece sağlığımızı ve bir an önce iyileşmeyi bekleriz. İşten, paradan, sosyal aktivitelerden, girilmesi gereken sınavlardan, gidilmesi gereken toplantılardan ve diğer her şeyden önce sağlık gelmektedir. Sağlığımızın yerinde olmaması durumunda bütün bu aktivitelerin bir değeri ve önemi yoktur. Bu nedenle sağlığımıza elimizden geldiğince dikkat etmeli ve bunun için gerekli adımları atmalıyız. Kendi içimizde ‘Ben kendime yeterince iyi bakıyorum.’ da diyebiliriz yeri geldiğinde. Sağlıklı beslenip spor yapıp bütün hastalıklardan korunmak için çaba gösterebiliriz. Ancak hayat bazen karşımıza hiç beklemediğimiz problemler çıkarabilir. Bir kaza durumu, genetik rahatsızlıklar, hatta belki de müjdeli bir bebek haberi bile birçok masrafı beraberinde getirmektedir. Bu nedenle öncesinden bir adım atıp özel sağlık sigortası yaptırarak geleceğinizin daha güzel şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Yapmak istediğiniz özel sağlık sigortasının poliçesine dahil edebileceğiniz diğer teminatlar; doğum teminatı, yurtdışı teminatı, kara ve hava ambulansı teminatı, küçük müdahale teminatı, acil müdahale teminatı, rehabilitasyon teminatı, check-up teminatı, kalıtsal hastalıklar teminatı vb.dir. Bu teminatların özel sağlık sigortası poliçenize dahil edilmesi durumunda geleceğe yönelik bebek planlarınızda bütün masrafların karşılanmasını sağlayabilir, yurtdışı ziyaretleriniz sırasında rahatsızlanmanız durumunda ücretsiz tedavi olabilir, ufak çaplı rahatsızlıkların aniden tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bütün bu hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kendi bütçenize en uygun özel sağlık sigortası poliçesini oluşturmak için Bireysel ve Kurumsal Özel Sağlık Sigortası Danışmanı Bahadır Aynur ile iletişime geçebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Teklif Formu!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir