Acil Durumlar İçin Özel Sağlık Sigortası

acil durumlar için özel sağlık sigortaları, acil durumlar için özel sağlık sigortası fiyatları, acil durum hastane sigorta primleri, acil durum özel sağlık sigortası danışmanı

Acil Durumlar İçin Özel Sağlık Sigortası

Hayatın güzelliklerini sonuna kadar yaşamak her insanın hakkıdır. Ancak öngöremediğimiz durumlarla karşılaşmak istemesek de hayatın çeşitli alanlarında karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumların çoğu ‘görünmez kaza’ olarak nitelendirilse de dikkatli olmak önem arz eden durumdur. Tabii ki de her ne kadar dikkatli olsak da bu tür aksiliklerin başımıza gelme ihtimali yüksektir. Birtakım olaylar yaşamadan hayatımızı koruma altına almamız gerekmektedir. Acil durumlarda gerçekleşen sağlık giderleri bütçeyi olumsuz etkilemektedir. Yaşam tarzına ve çalışma alanlarınıza göre kendinize en uygun olan poliçeye istediğiniz teminatları ekleterek sahip olabilirsiniz. Özel sağlık sigortası danışmanınız Bahadır Aynur’dan en kapsamlı özel sağlık sigortası teklifi alın.

İnsanların çalışma alanları farklılık gösterir. Örneğin gıda, ilaç ve ağır metaller gibi zehirleme özelliği olan bir yerde solunum veya sindirim yoluyla hayatı tehdit eden durumla karşılaşabilirsiniz. Poliçenizde bulunan acil durum sigortası ile çok yüksek ücretler ödemeden özel sağlık kuruluşlarından yararlanabilirsiniz. Finansal açıdan rahat olmak istiyorsanız tedavi giderlerini teminat altına alan acil sağlık sigortasını tercih edebilirsiniz.

Acil Durum: Poliçe genel ve özel şartları gereği Teminat Dışı Kalan Haller ile Bekleme Süreli durumlar arasında yer almayan ani bir hastalık veya bedensel yaralanma sonucunda ortaya çıkan ve geciktirilmesi mümkün olmayacak tıbbi veya cerrahi bakım gerektiren, hastaneye yatırılsın veya yatırılmasın, aşağıdaki Acil Durum listesinde belirtilen rahatsızlıklar için, bir hastanenin acil servisinde hizmet almayı gerektiren sağlık durumudur. Hastanede yatarak veya ayakta tedavi ile acil durum teminatı içeren poliçeniz dahilinde gerçekleşecek olan teşhis ve tedavi durumunda giderlerin karşılanacağı teminat şeklidir. Bu sigortayı 7-65 yaş arası her insan yaptırabilme imkanına sahiptir. Ancak sigorta ettirenin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütü acil durumlar içeren insanların günlük hayatlarında karşılarına çıkabilecek olan durumları sıralamıştır.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanımlanan Acil Durumlar:

 1. Trafik kazası
 2. Akut miyokard enfarktüsü (raporlarla belirlenmiş kalp krizi, ritim bozuklukları)
 3. Apandisit
 4. Menenjit
 5. Ani felçler
 6. Suda boğulma
 7. Yüksekten düşme
 8. Ciddi iş kazası
 9. Uzuv kopmaları
 10. Elektrik Çarpması
 11. Donma
 12. Soğuk Çarpması
 13. Isı Çarpması
 14. Tahriş Edici Gazların Teneffüsü
 15. Darbe Sonucu Sinir Kopması
 16. Yılan, Akrep veya Örümcek Sokması Sonucu Oluşan Ciddi Alerjik Tablolar
 17. Evcil-vahşi hayvanların ciddi cerrahi müdahale gerektiren ısırıklar
 18. Her türlü 2. ve 3. derece yanıklar
 19. Tahriş edici maddelerden oluşan ciddi göz yanmaları
 20. Hayati tehlike arz eden ilaç veya diğer madde zehirlenmeleri
 21. Tüm kırık ve çıkıklar
 22. Solunum yollarında yabancı cisim bulunması sonucu oluşan akut solunum problemleri
 23. Travma ve/veya kaza sonucu oluşan ani şuur kaybına neden olan her türlü durum
 24. Mide perforasyonu
 25. Darbeye bağlı iç organ zedelenmesi
 26. Ensefalit (beyin iltihabı)
 27. Beyin apsesi
 28. Dekompresyon hastalığı (dalgıç hastalığı)
 29. Travma sonucu oluşan masif (yoğun) kanamalar
 30. Her türlü iç organ kanaması (gebelik düşüklerine bağlı, jinekolojik hormonal kanamalar hariç)
 31. Kurşunlanma, bıçaklanma, kavga (cürüm işlemek ve cürüme teşebbüs hali istisnadır)
 32. Epilepsi krizi
 33. Gebelik zehirlenmesi
 34. Travmaya bağlı her tip sütur gerektiren cilt kesikleri
 35. Ani ve dışarıdan harici bir hadise nedeniyle meydana gelebilecek kaza ve yaralanmalar
 36. Hipertansiyon krizleri,
 37. Yüksek ateş (39,5 ve üzeri)
 38. Diabetik ve üremik koma
 39. Renal kolik
 40. Ciddi genel durum bozukluğu
 41. Tecavüz
 42. Ciddi genel durum bozukluğu

Yukarda belirtilen durumlar her insanın başına gelebilecek olan olaylardır. ‘Benim başıma gelmez’ demeyin. İnsan hayatında herkesin başına gelebilir. Günlük hayatınıza daha kaliteli devam etmek için özel sağlık sigortası danışmanınız Bahadır Aynur ile iletişime geçiniz. Eğer özel sağlık sigortanız yoksa hemen bir özel sağlık sigortası teklifi alın. Artık acil sağlık sorununuz olduğu zaman endişelenmeyin. En iyi hastanelerde kaliteli hizmet almak için üstelik poliçe primlerine göre en düşük ücretlerle tedavi olmak istiyorsanız Bahadır Aynur sizlerin yanınızda. Bir anda başınıza gelebilecek acil durumlarda tekrar sağlığınıza kavuşmak için Acıbadem Hastanesini tercih edebilirsiniz. Poliçe teminatlarınız ve limitleriniz dahilinde tedavilerinizi en iyi şekilde yaptırabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası ile ilgili sormak istediğiniz tüm soruları aşağıdaki formu doldurarak sorabilir ve kendinize özel sağlık sigortası teklifini alabilirsiniz.

Acil Durumlar İçin Özel Sağlık Sigortası Teklif Formu!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir