Özel Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

özel sağlık sigortası yaptırmak mantıklı mı,özel sağlık sigortası zorunlu mudur

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak Mantıklı Mı?

Özel sağlık sigortası, kişilerin sağlık sorunları olduğu takdirde sağlık kurumlarına ödemekle yükümlü oldukları parayı sigorta şirketleri tarafından karşılayan bir sistem olarak bilinmektedir. Bu sistem sayesinde insanlar, kaza durumları, ani hastalık teşhisleri ve uzun süreli tedavi gerektiren hastalıkların olması durumunda yüklü miktarda para vermeden kolaylıkla tedavi olabilmektedir. Bu tedavi öncesinde sigortalılar, sigorta şirketinin bağlı olduğu sağlık kurumlarından istedikleri zaman istedikleri doktordan randevu alabilme imkanına sahiptir. Bu sayede devlet hastanelerinde günler ve hatta aylarca randevu bekleme sorununun da önüne geçilmiş ve erkenden tedavi olma imkanına sahip olunmuş olur. Sağlık konusunun da ciddiyeti düşünüldüğünde bu sistem insanların sağlık sorunlarına en erken ve en ucuz şekilde çözüm getirmiş oldu.

Sağlık sorunlarının hiçbir zaman aksatılmadan kontrol ettirilmesi ve mümkün olduğu kadar erken tedavi ettirilmesi, sorunların kalıcı çözüme ulaşmasında önemli bir noktadır. Aylarca bekleyip acı çektikten sonra tedavi olunduğunda hem hastalık daha da ilerlemiş olur hem de bu süre boyunca kişiler normal hayatlarına rahatlıkla devam edememiş olur. Bunun için özel hastanelerde tedavi olmak kısa yoldan çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak özel hastaneler kaliteli sağlık teknolojilerini bünyesinde bulundurmasının yanında yüksek ücret talep etmeleri sebebiyle çoğu insan tarafından ‘ateş pahası’ olarak adlandırılıyor. Bu hastaneler her ne kadar kaliteli doktorlara sahip olsalar ve hızlı ve güvenilir sistemleriyle hastalarına tedavi sunsalar da, maddi yeterliliği bulunmayan insanlar için çok uzak bir tercih oluyor. Bu insanlar özel hastanede tedavi olsalar bile belki de yıllar boyu olunan tedavinin ve ilaçların masraflarıyla uğraşmaktan rahat bir geçim süreci yaşayamıyorlar. Bütün bunlara çözüm olarak özel sağlık sigortası, bu özel hastanelerde ücretsiz tedavi olmayı, istediğiniz her zaman istediğiniz doktorlardan tedavi olma fırsatını sizlere sunuyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise her ay belirli miktarlarda özel sağlık sigortası primleri ödemektir.

Özel Sağlık Sigortası Primleri

Özel sağlık sigortası primleri, her ay ufak miktarlarda ödenerek ilerde sizin veya aile bireylerinizin yaşayabileceği sağlık sorunları ortaya çıkması durumunda yüklü tedavi ücretlerini ödememenizi sağlayan bir sistem ücretidir. Tek seferde binlerce TL’yi vermenizi isteyen özel hastanelere özel sağlık sigortanız olması durumunda ücretsiz tedavi olabilir ve hastalık süreçlerini başka engel olmadan atlatabilirsiniz.

Tabii ki hiçbir insan, fazla para ödeyeceğim diye sağlık sorunlarını hiçe sayamaz. Sağlık bu hayattaki en değerli şeydir. Her zaman en öncelikli konu insan sağlığıdır. Ancak hem sağlığınıza kavuşup hem de gerçek ödemeniz gereken miktarın oldukça altında ufak miktarlar ödeyerek tedavi olmak da aile bütçesine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu sayede hem ödeyebilecek miyim sıkıntısı bu hastalık durumlarında insanların gözüne gelmez, hem de bütçenize ciddi bir etki etmez. Yani zaten cebinizde size ekstra kâr olarak kalacak parayı da göz göre göre vermeyi de insanın içi pek el vermez. Bu nedenle özel sağlık sigortası yaptırmak günümüz koşullarında oldukça mantıklı bir gereksinim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Peki özel sağlık sigortası yaptırmak zorunlu mudur?

Özel Sağlık Sigortası ile Genel Sağlık Sigortası birbiriyle karıştırılmamalıdır. Genel Sağlık sigortası, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle zorunlu olarak yaptırılması gereken bir sosyal güvenlik sistemidir. Genel Sağlık Sigortası primlerini her vatandaşın ödemesi gerekmektedir. Sadece aile içindeki kişi başına düşen aylık gelir asgari ücretin 3’te 1’ine ulaşmıyorsa bu kişiler Genel Sağlık Sigortası primi ödemez. Bu vatandaşlar için yeşil kart uygulaması başlatılmıştır. Fakat özel sağlık sigortası bunun gibi bir zorunluluk gerektirmemektedir. Tercih eden kişiler için uygulanan ve gelir düzeyi yeterli olduğu takdirde büyük avantaj sağlayan bir sistemdir. Buna ek olarak da Genel Sağlık Sigortası olan kişiler ayrıca Özel Sağlık Sigortası da yaptırabilmekte ve sağlık güvencesini Özel Sağlık Sigortası üzerinden sağlayabilmektedir. Genel Sağlık Sigortası yasal bir zorunluluk gerektiren durum olmasının yanında bazı acil ve ciddi durumlarda insanların gecikme yaşamasına sebep olabilirken, Özel Sağlık Sigortasında işlemler daha hızlı bir şekilde yürütülüp tedavi ve iyileşme süreçleri daha hızlı ilerlemektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey ise özel sağlık sigortası primlerinin düzenli bir şekilde ödenmesidir. Böylece hayatta karşımıza çıkabilecek ani üzücü ve zor durumlarla daha rahat başa çıkabilmek mümkündür. Bütçenize uygun primlerle özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız Bireysel ve Kurumsal Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak ayrıntılı bilgi ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Teklif Formu!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir