Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

sağlık sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler,kişiye özel sağlık sigortası yaptırılırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sahip olduğumuz en değerli varlıklarımız arasında ilk öncelikle olarak sağlığımız gelmektedir. Verdiğimiz kararlar doğrultusunda en doğru olanı yapmaya çalışır ve uygularız. İnsanların kendi fikirleri doğrultusunda yaşam standartlarını yükseltmek istemesi normaldir. Gerekli olan bütün yatırımlarımızın birazını da kendi sağlığımıza yapmamız gerekmektedir. Çünkü sağlığımız yerinde olmadığı sürece geriye kalan değerlerin pek bir anlamı olmamaktadır. Sağlık sigortasının yaptırılması geleceğe yapılan yatırım olarak görülmesi ve bunun bir lüksten öte ihtiyaç olduğunu bilmemiz gerekir.  Sağlık sigortasını kişinin geçirebileceği kaza ve hastalıklara karşı alının bir önlem olarak görmeliyiz. Hastanelerin yüksek masraflarına karşı olarak alınan bu özel sağlık sigortası, hayatımızın geri kalanında daha rahat ettirecek bir kaliteli yaşam sunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’na ek olarak aldığımız özel sağlık sigortası yaşantımızın her anında kurtarıcı özellik taşımaktadır. Sağlık giderleriniz genel ve özel şartlar dahilinde poliçenizde uygun olan limitler dahilinde karşılanmaktadır. Özel sağlık sigortası ile yatarak tedavi dışında check – up, bebek bakımları, acil yardım, aile hekimliği, yeni doğan ve doğum gibi sağlık hizmetlerinden yararlanmanızı sağlamaktadır. Günümüzde acil rahatsızlıklar olsun tüm sıkıntılarda hastaneye gitme mantığı sabah erken saatlerde kalkıp sıra bulabilmek için hızlıca hastaneye gitmektir. Hem zamandan kazanmak hem de sağlığımızı tehlike altına sokmamak adına özel sağlık kuruluşlarından kaliteli ve konforlu hizmeti özel sağlık sigortası ile alabilirsiniz. İstenilen paketlerde prim ödeyerek kendi sağlığınızı ve ailenizin sağlığını koruma altına alabilirsiniz.

Sağlık sigortanızı oluştururken birçok paketlerden yararlanma imkanına sahipsiniz. Tam ihtiyacınıza uygun olan paketi almanızda fayda vardır. Ancak bunu en doğru şekilde yönlendirebilmek adına ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmeniz gerekir.  ‘Bana bir şey olmaz.’ demeden kendi sağlınızı düşünerek poliçe oluşturmanız sizin faydanıza olacaktır.

Sağlık sigortanızı yaptırmadan önce anlaşmakta olduğunuz sigorta şirketinin poliçe maddelerine dikkat etmek gerekmektedir. Poliçenizde yazılı olan tüm özel sağlık kuruluşlarında mı yoksa sadece anlaşmalı sağlık kuruluşlarında mı geçerli olduğuna bakmalısınız. Aksi takdirde zor durumda kalabilirsiniz. Geçerli olacak poliçenize size en uygun olan paketi seçmeniz gerekir. Tabi özel sağlık sigortanıza ek olarak eklediğiniz paketlerde ödeyeceğiniz prim düşebilir veya yükselebilir. Çünkü sağlık sigortası primleri sabit değildir. Sigorta şirketleri kişiye özel planlama çıkararak kişinin istekleri doğrultusunda poliçe ortaya çıkarır ve buna göre ödenecek olan primler değişir. Bu nedenle ihtiyaç ve beklentiniz dahilinde doğru bilgi vermeniz önemlidir. Ayrıca aileniz içinde sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız belirtmeniz gerekmektedir.

Sigorta kapsamında sözleşmeyi kişinin vereceği bilgiler oluşturmaktadır. İleri dönemler sıkıntı yaşamamak için kişi doğru bilgileri vermesi gerekmektedir. Sözleşmeye yazılacak olan yanlış bilgilerde kişi hak talep edememekle birlikte zor durumda kalabilir. Bu yüzden doğru ve güvenilir bilgiler vermesi kişinin kendi yararına olacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Poliçeleriniz Ne Zamanı Kapsar?

Yaptırdığınız özel sağlık sigortalarının poliçeleri yapılan tarihten öncesini kapsamamaktadır. Poliçenin başladığı tarihten yani sigorta kapsamına girdiğiniz andan itibaren geçirdiğiniz hastalık ve rahatsızlıklar dahil olmaktadır. Eğer özel sağlık sigortası poliçenizde ek paket olarak dahil değilse doğum hastalıkları, genlere bağlı rahatsızlıklar, kontrol amaçlı tetkikler genellikle dahil edilmemektedir. Poliçe içerisinde yer alan genel ve özel şartları kontrol edip ona göre hareket edebilirsiniz.  Ayrıca poliçenin ana temasında iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ayakta tedavi ikincisi ise yatarak tedavidir. Her ikisine de sahip olabilir ya da sadece yatakta tedavi teminatını tek başına alabilirsiniz.

İnsanların geneli özel sağlık sigortası yaptırırken genel ve özel şartları dikkate almadan en ucuz olan sağlık sigortasını yaptırmak istiyor. Bu tarz yanlış düşüncelere yenik düşerek kendisini ne şekilde sigortaladığının farkına varmıyor. Poliçenin ucuz olması yüksek masraflı özel hastaneleri dışarıda bırakabilmektedir. Geçerli olan hastaneleri kontrol ederek özel sağlık sigortasından en düzgün şekilde yararlanmakta fayda vardır.

Şirket sahibi iseniz veya şirketinizde çalışma konumunuza göre yurt dışı seyahatlerine çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle durumlarda da yurt dışında iken hastalanabilir veya kaza geçirebilirsiniz. Ateş pahası olan sağlık kuruluşlarına yüklü miktarda para vermek yerine özel sağlık sigortası poliçenize yurtdışı teminatı ekleyerek daha cüzi miktarda ücret ödeyebilirsiniz. Çok sık seyahat halindeyseniz yurtdışında başınıza gelebilecek olan sıkıntılara karşı bu paketi almanızı tavsiye ederiz. Özel Sağlık Sigortası paketleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur ile iletişime geçerek en doğru paketin tarafınıza oluşturulmasını sağlayabilir ve hayatınız boyunca sağlık konusunda rahatlıkla tedavilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlıklı zamanınızda verdiğiniz kararlar ileride hayat kurtarır. Oluşabilecek rahatsızlıklar için çeşitli kategorilerde özel sağlık sigortaları yaptırabilirsiniz. Mesela;

Sitemizi detaylı incelediğinizde daha fazla yazımızda sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Danışmanımız Bahadır Aynur en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.

Özel Sağlık Sigortası Teklif Formu!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir