Şirketler İçin Özel Sağlık Sigortası

şirketler için özel sağlık sigortası,şirketlere özel sağlık sigortası,şirket çalışanları için özel sağlık sigortası

Şirketler İçin Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası insanlara kolay ve hızlı sağlık hizmetlerini ücretsiz sağlayan bir güvence sistemidir. Bu sistemde var olmak isteyen kişiler alınması muhtemel sağlık hizmetlerinin bulunduğu çeşitli paketlerden birini seçerek ve her ay özel sağlık sigortası primini ödeyerek bu sistemden yararlanabilir. Yüklü hastane masraflarının yanında sadece sigorta primini ödeyerek alınan bu hizmet ülkemiz genelinde rağbet görmeye başlamış bir sistemdir. Kişilerin kendi kararıyla bu hizmeti almasının dışında, çalışan kişiler bağlı bulundukları şirketler sayesinde de bu sistemden faydalanabilir. Çalışıyor olduğunuz şirket bir Sigorta şirketiyle anlaşarak çalışanlarına ücretsiz özel sağlık sigortasından yararlanma fırsatı verebilir.

Şirketler, bünyesinde bulunan çalışanları için özel sağlık sigortası hizmetini sağlayabilmektedir. Bulunduğu sektörde kaliteli hizmet veren şirketler hem itibar açısından hem de çalışanların şirkete olan bağlılığını arttırmak adına özel sağlık sigortası imkanını çalışanlarına ve çalışanların ailesine yönelik olarak yaptırabilmektedir. Bu sisteme başka bir deyişle grup sağlık sigortası adı verilmektedir. Grup sağlık sigortasını yaptırmak, hem işverenin hem çalışanların hem de şirketin itibarının artmasında önemli rol oynamaktadır.

Grup Sağlık Sigortaları

Grup sağlık sigortalarında grup poliçesi uygulandığı için herkesin teminatları aynı olmaktadır. Bu anlaşma öncesinde belirlenerek dahil ve hariç olan kısımlar net bir şekilde düzenleniyor. Buna göre kişi başına düşen prim eşit oluyor. Bu primler çalışanlar tarafından değil şirket tarafından karşılanıyor. Bu sayede çalışanlar özel sağlık sigortası hizmetlerinden ücretsiz faydalanma şansına sahip olabiliyor. Bu sistemle birlikte hem çalışanların gözünde şirket daha duyarlı ve ilgili konumda bulunuyor. Hem de işlerine ve bağlılıklarına olan inancı daha da yüksek seviyeye taşıyor. Ayrıca şirket, grup sağlık sigortasını yaptırırken daha indirimli bir prim fiyatı üzerinden çalışanlarının sağlık hizmetlerini karşılamış oluyor. Hem işveren hem de çalışanlar açısından bu sistem karşılıklı olarak katkı sağlayan bir sistem olarak birçok kurumsal firma tarafından uygulanmaktadır. Bu sayede hem kurum içi imaj yükseltilmiş oluyor hem de dışarıya dönük olarak ‘Biz çalışanlarımızın sağlığına önem ve destek veriyoruz.’ mesajını göstermiş oluyor.

Grup sağlık sigortaları, sigorta şirketiyle çalışanlarına sigorta yaptırmak isteyen şirket arasında yapılan anlaşmaya bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Öncelikle şirketin en az 20 personele sahip olması grup sağlık sigortası yaptırabilmesi için gereklidir. Ayrıca bir şirket çalışanlarının dışında eşi ve çocuklarının da aynı veya benzer hizmetten yararlanmasını sağlayabilir. Bu sayede çalışanların yıllık aşağı yukarı 5 bin liradan fazla özel sağlık sigortası masrafları şirket tarafından karşılanmış oluyor. Böyle bir şirkette çalışıyor olmak da çalışanlar açısından kendilerine verilen değeri anlayabilmelerini sağlıyor. Bu sayede şirket içerisinde kendisine duyulan ihtiyacın uzun vadeli olduğunu da fark etmiş oluyor. Sonuç olarak bu karşılıklı güven sağlayarak şirketin amaçlarına daha çabuk ulaşmasını sağlıyor.

Bu sistem sayesinde çalışanlar rahatlıkla sağlık sorunlarını çözüme ulaştırabiliyor. Bunun dışında hizmet alırken uzun süreli beklemeler yaşanması önleniyor ve anlaşmalı olunan hastanelerden ücretsiz tedavi hizmeti gerçekleştiriliyor. Grup poliçesinde belirtildiyse yıllık veya belirli periyotlarda chech-up hizmeti de çalışanlar ve aileleri için mümkün oluyor. Bu da herhangi bir sağlık sorunun ortaya çıkması durumunda erken teşhis edilerek tedavi sürecini ve sorunun çözülme ihtimalini arttırıyor.

Sağlık her şeyden önemli bir ihtiyaçtır. Sağlık olmadığı zaman çalışılan iş de yaşanan hayat da sıkıntılara gebedir. Bu nedenle ilk olarak sağlığınızı korumaya önem göstermeniz gerekmektedir. Bunun için sürekli kontroller ve uzman tavsiyelerini doktorlarınızdan almanız gereklidir. Böylece hem işiniz düzenli bir şekilde sürdürülebilir bir hal alır hem de küçük veya büyük çaplı hastalık durumlarında ailenin bir güvence altında olması sağlanır. Şayet özel sağlık sigortası olmadan bir hastalık geçirirseniz genel sağlık sigortasının kısmen kısıtlı ve uzun süreç içeren bir tedavi aşamasını atlatmak durumunda kalabilirsiniz. Devletin vatandaşlara sağladığı bu hizmet de mutlaka iyi yanları olan ve vatandaşların sağlıklarını olabildiğince korumaya çalışan bir sistemdir. Ancak bazı acil durumlarda ve çözümü zor olan hastalık durumlarında bazen yetersiz kalabiliyor. Sağlık da ihmale gelmeyeceği için her türlü tedbirin önceden alınması için elinizden geleni yapmanız gerekmektedir. Sizin ve ailenizin hayatı bizim için önemlidir. Sizler de kendinize hak ettiğiniz değeri gösterin. Bireysel ve kurumsal özel sağlık sigortaları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur ile iletişime geçebilir ve size en uygun poliçenin kısa sürede oluşturulması için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası nedir? konusu ile ilgili aklınıza takılan bilgileri ilgili yazımızdan bulabilirsiniz.

Şirketler İçin Özel Sağlık Sigortası Teklif Formu!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir