En Kapsamlı Özel Sağlık Sigortaları

en kapsamlı özel sağlık sigortası,özel sağlık sigortasının kapsadığı hastaneler,özel sağlık sigortasının kapsadığı hizmetler

En Kapsamlı Özel Sağlık Sigortaları

Özel sağlık sigortası, insanların kaza ve hastalık durumlarında ihtiyaç duyduğu tedavinin ve tedavi sonrası ilaç masraflarının sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlayan bir sağlık güvence sistemidir. Genel sağlık sigortasından farkı anlaşmalı olunan özel hastanelerde dilediğiniz doktordan dilediğiniz zaman randevu alarak rahatlıkla ayakta veya yatarak tedavi edilmenizi sağlar ve insanlara büyük kolaylıklar sağlar. Yani özel sağlık sigortası daha kapsamlı bir tedavi ağı dahil edilerek oluşturulabilir. Ayrıca devlet hastanelerindeki yoğunluk kadar sıra beklemeniz gibi bir durum söz konusu değildir. Sağlık sigortaları birkaç farklı seçenekten oluşabilmektedir. Bu seçenekler sigorta poliçesinde dahil edilirse ödenmesi gereken prim doğal olarak yükselir. Primin fazlalığına veya azlığına göre kişiler sigorta şirketiyle anlaşmayı düzenleyebilir ve istedikleri şekilde tedavi olma seçeneklerini sigorta şirketinin karşılamasını sağlayabilir.

Sigorta şirketleri kişilerin gelir durumlarına, bazen yaş aralığına bağlı olarak çeşitli paketler oluşturabilmektedir. Bu paketler arasında en kapsamlı olan özel sağlık sigortası tabii ki bütün hizmetlerin dahil edildiği bir pakettir. Peki bu paketin içinde neler vardır? İnceleyelim.

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi biraz daha küçük çaplı kontrolleri içine alan bir sağlık kontrol biçimidir. Bu tedavilerin içine doktor tedavisi, fizik tedavi, röntgen, ilaçlar ve tahlil gibi durumlar dahil edilmektedir. Şayet sigortanızın içinde ayakta tedavi masraflarının da karşılanmasını talep ederseniz bu saydığımız tedavileri sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerde ücretsiz yapabilirsiniz. Küçük çaplı olarak tedaviler olarak gözükse de sıkça karşılaşılabilen durumlar olduğu için bu tedavilerin de özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilmesi duruma göre iyi bir karar olabilmektedir.

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavide ise hastanede kalmasını gerektirecek durumlar, sıklıkla uğrayıp kontrol edilmesi gereken hastalıklar için geçerli olmaktadır. Bunun içine ameliyatlar, kemoterapi, radyoterapi gibi durumlar dahil olmaktadır. Her ne kadar benim başıma gelmez gibi düşünceler aklınızı kurcalasa da bu ve benzeri hastalıklarla karşı karşıya kalınması durumunda özel hastanelerde yüklü miktarlarda ücret talep edilmektedir. Her ailenin kolayca karşılayabileceği türden fiyatlar olmadığı için özel sağlık sigortasında bu tedavilerin dahil edilmesi geleceğiniz adına iyi olacaktır. Hayatta bir sonraki gün nelerle karşılaşacağımızı bilmediğimiz için bu durumun garantiye alınması ve yüklü miktarda ücretlerin sigorta şirketi tarafından karşılanması geleceğiniz için en doğru yatırımlardan biri olacaktır.

Doğum Teminatı

Bazı sigorta poliçelerinde doğum teminatı dahil edilmez. Şayet gelecek için çocuk düşünülüyorsa özel sağlık poliçelerine doğum teminatının da dahil edilmesini talep edebilirsiniz. Tabii ki doğum teminatının dahil edilmesi ödenmesi gereken prim miktarını da etkileyecektir.

Diğer Teminatlar

Diğer teminatların içine birçok tedavi dahil olmaktadır. Bunlardan birkaç tanesini söyle sıralayabiliriz: küçük müdahaleler (elinin kesilmesi), dikiş atılması, diyaliz, yoğun bakım sonrası evde bakım teminatları, rehabilitasyon teminatları (ameliyat sonrası bazı yaşamsal aktiviteleri geri kazanma durumları. Örneğin düğme iliklemek, çatal tutmak vb.) , ambulans teminatları(hastanın ulaşılabilir olma durumunda göre kara ve hava ambulansı dahil edilmektedir), trafik sonrası diş teminatı gibi durumlar bulunmaktadır.

Bu teminatların sigortaya dahil edilmesi durumunda ödenmesi gereken primler yükselecektir. Şayet en kapsamlı özel sağlık sigortasını yaptırmak istiyorsanız limitsiz sağlık sigortası paketlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir hastane durumlarına gönül rahatlığıyla giderek ücretsiz tedavi olma imkanına sahip olursunuz. Ayrıca bütün bu teminatları dahil etmeniz durumunda ortaya çıkan primin sizin için çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız %80 ödemeli sigorta poliçeleri talep edebilirsiniz. Bu da hastane masraflarının %80’inin sigorta şirketi tarafından, %20’sinin de sizin tarafınızdan ödemenizle gerçekleşecek bir çeşididir. Bazı durumlarda bu poliçeler de tercih edilebilir. Çünkü bu poliçede limitsize göre belirli bir miktar daha az prim ödemeniz gerekmektedir.

Bunun gibi birçok özel sağlık sigortası paketlerini tercih edebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olan tedavilere öncelik verebilir ve buna göre tedavisini almayacağınız durumların ödemesini yapmamış olursunuz. Bu konularda gelir durumunuz, ailede bulunan kişi sayısı, genetik hastalıklar gibi durumlara göre sigorta şirketiniz ile birlikte planlama yapabilir ve kendinize en uygun sigorta çeşidiniz öğrenebilirsiniz. Hayatta sağlığınızdan daha önemli bir şey yoktur. Bu nedenle sağlık konularında daha ciddi hareket ederek adımlarınızı daha sağlam atmanız iyi bir geleceği sizlere sunacaktır. Sağlık sigortası konusunda bir uzman tarafından bilgilendirilmek istiyorsanız Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur ile iletişime geçerek en sağlıklı bilgiyi ve tavsiyeyi alabilirsiniz.

En Kapsamlı Özel Sağlık Sigortaları İçin Teklif Alın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir