Çalışanlar İçin Özel Sağlık Sigortası

çalışanlar tarafından ödenen özel sağlık sigortası,çalışanlar için özel sağlık sigortası,özel sağlık sigortasının bordroda gösterilmesi,çalışanlar için özel sağlık sigortası danışmanlığı

Çalışanlar İçin Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, çeşitli rahatsızlık durumlarında gerekli tedavi masraflarının sigorta şirketi tarafından karşılanmasının yanında, ufak miktarda sigorta primlerini ödeyerek daha yüksek miktarda ortaya çıkabilecek hastane ve ilaç masraflarının ödenme gerekliliğiniz ortadan kaldırır. Bir diğer deyişle hem kolay bir şekilde eski sağlığınıza kavuşabilir hem de paranızın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Çalışanlara özel çeşitli avantajların mevcut olduğu belirli koşulları da tercih edebildiğiniz sağlık sigortası yaptırmak mümkün. Bu sayede çalışırken maaşınızın bir kısmından sigorta priminizi ödeyerek ihtiyacınız olduğu her zaman sağlık kurumlarının hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Özel sağlık sigortası primlerini öderken çalışma durumunuz, gelir durumunuz ödemeniz gereken prim miktarlarında değişikliklere ve poliçelerin özel şartlarında da değişikliklere yol açabilmektedir. Sağlık sigortalarında özel ve genel şartlar diye iki ayrım bulunmaktadır.

Çalışanlar İçin Özel Sağlık Sigortası Genel Şartları

Genel şartlar, her sigorta şirketinin müşterilerine sunması gereken belirli tedavi koşullarını kapsayan şartlardır. Her sigorta şirketinin bu şartları geçerli kılması gerekmektedir. Özel şartlar ise sigorta şirketlerinin kendi içlerinde uyguladıkları ve genel şartların dışında olan tedavi ve ilaç ödemelerini karşılaması anlamına gelmektedir. Yani bir sigorta şirketiyle anlaşırken özel şartlar kısmında nelerin dahil olup olmadığını incelemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hizmetini almayacağınız tedavi ve ilaçlar da sigorta primlerine dahil olmaktadır. Paranızı boş yere harcamadan ve uygun fiyata sigorta primlerinizi ödemek istiyorsanız bu konuda sıkı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur sizlere bu konuda en uygun poliçeyi oluşturmak için çalışmaktadır. İnternet sitemizdeki iletişim numaralarından bizlere ulaşarak tarafınıza oluşturulacak poliçeler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çalışan kişiler özel sağlık sigortası yaptırdıkları takdirde vergi indiriminden de yararlanma hakkına sahip olmaktadır. Yani kendileri ve aileleri için yaptırdıkları sağlık sigortalarını iş yerlerine bildirdikleri takdirde ödenen aylık primin çalışanın aldığı aylık brüt ücretin %15’ini ve ödenen yıllık prim tutarının yıllık asgari ücret tutarını geçmeyecek şekilde vergi matrahında belirtilir. Yapılan bu vergi indirimi de çalışan kişinin maaşına eklenir. Yani çalışır durumda iken özel sağlık sigortası yaptırmanız indirimli şekilde sigortadan yararlanmanız anlamına gelmektedir.

Sadece çalışan kişiler değil herkesin özel sağlık sigortası yaptırması hayatta karşınıza çıkabilecek birçok üzücü sağlık sorunları ile başa çıkabilmesi adına oldukça önemlidir. Aynı zamanda maddi yeterliliğinizi zorlamayacak şekilde ödemelerinize etki etmeden karşılayabilmesi de özel sağlık sigortası yaptırmanın önemini de kanıtlamaktadır. Yatarak veya ayakta tedavi aşamalarında hastanelerden talep edilen yüklü miktarda ücretlerin tek seferde karşılanması ülkemiz genelinde birçok insanı zor durumda bırakmaktadır. Bu soruna çözüm olması amacıyla sağlık sigortası yaptırma seçeneği insanlarımıza ciddi bir imkan tanımıştır. Böylece herhangi bir ödeme telaşı yaşamadan rahatlıkla tedavi sürecinizi geçirebilir ve en kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık alanında inanılmaz gelişimler de yaşandı. Bu sayede teşhis ve tedavi süreci günler hatta aylar alan hastalıklar, bu gelişmiş teknoloji sayesinde birkaç saat içerisinde çözüme ulaştırılabiliyor. Ancak bu hizmetleri sağlayan sağlık kuruluşları ufak bir işlem için bile ciddi ücretler talep ediyor. Bu aşamada sağlığımı mı düşüneyim yoksa yüklü ödemeleri mi düşüneyim derken psikolojik açıdan da sıkıntılar içerisine girebilirsiniz. Ancak tarafınıza sağlayacağınız özel sağlık sigortası sayesinde bütün bu yüklü ödemeleri geride bırakarak sadece iyileşme sürecinizi geçirebilirsiniz. Sizin için gerekli olan bütün tedavi ve ilaç masrafları bağlı olduğunuz sigorta şirketi tarafından karşılanır. Üstelik bunun için yapmanız gereken şey sadece aylık sigorta priminizi yatırmak olacaktır. Bu da hastanede geçirilecek tedavileri düşününce halk tabiriyle ‘devede kulak’ kalacaktır. Bu kadar avantajı olması ve üzerinde çalıştığımız konunun ‘sağlık’ olması özel sağlık sigortalarının tercih edilmesi konusunda yeterli önemi karşılıyor olsa gerek.

Bizler de bu konuda insanların bilinçlenmesi, sağlıklarının korunması adına ve gelişmiş teknolojik araçlar sayesinde kolay ve hızlı bir tedavi aşaması geçirmesi adına bu bilgilendirmeleri yapmakla yükümlüyüz.

Halk arasında özel sağlık sigortası bir ihtiyaçtan çok ekstra bir lüks olarak algılanmaktadır. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeterli düzeyde ihtiyaçlarını karşıladığı düşünülmektedir. Ancak hayatın bize neler getireceğiniz bilemeyiz. Her an her şeyle karşılaşabilir ve sağlık açısından zor durumda kalabiliriz. Bu durum ortaya çıktıktan sonra geri dönüşü olmuyor maalesef. Keşke özel sağlık sigortası yaptırsaydım demek yerine iyi ki yaptırmışım diyerek gönül rahatlığıyla tedavi olabilirsiniz. Hayatınız ‘iyi ki’ demek yerine ‘keşke’ diyecek kadar basit değildir. Bunu zamanında değerlendirmek ve sevdiklerinizle güvenceli bir hayat geçirmek de sizin elinizde. Sitemizdeki iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir ve verdiğimiz hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çalışanlar İçin Özel Sağlık Sigortası Teklif Formu!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir