Yabancılara Özel Sağlık Sigortası

yabancılara özel sağlık sigortası,yabancılara özel sağlık sigortası danışmanı,yabancılar için özel sağlık sigortası

Sağlığınız hayattaki en değerli varlığınızdır. Onu korumak ve sağlıklı bir yaşam sürmek sizlerin elinde olan yegâne şeydir. Ülkemizde sağlık alanında Türk vatandaşı olarak genel sağlık sigortası kapsamında yer alsak dahi, yabancı uyruklu vatandaşlar için genel sağlık sigortasından yararlanamama durumu söz konusudur. Bu nedenle zorunlu hale getirilen yabancılara özel sağlık sigortası, sizlere tüm hastanelerde en iyi hizmetin sunulmasını sağlıyor. Yabancılara özel sağlık sigortası ile birlikte ekonomik açıdan Türkiye de bulunan en iyi hastanelerde en iyi sağlık hizmetinden yararlanarak, sizler için yabancı bir ülkede herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Yabancılara özel sağlık sigortası, Türkiye de bir yıl ya da daha uzun süreli oturma başvurusu yapan yabancı uyruklu kişilerin başvurusunda, 5510 sayılı kanun ile birlikte medikal harcamalarını karşılayan özel sağlık sigortasının yer alması gerekmektedir. Sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunu içeriğine göre belirtilen genel sağlık sigortasından yararlanamayan yabancı uyruklu kişiler, özel sağlık sigortası kapsamında yatarak ya da ayakta tedavi masraflarını bu şekilde karşılayabilecektir.

Yabancılara Özel Sağlık Sigortası Genel Şartları

Yabancılar uyruklu vatandaşlara yapılacak olan özel sağlık sigortasında, bütün gereklilik durumları yerine getirildiği takdirde, aile sağlık sigortası kapsamında yer almayan 18 yaş altı ve 65 yaş üstü yabancı bireylere oturma izni başvuruları içerisinde özel sağlık sigortası yaptırma şartı yer almamaktadır.  Türkiye’ye okumak için gelen yabancı uyruklu öğrenciler istedikleri takdirde, eğitim alacakları kuruma kayıt yaptırdıktan sonra üç ay içerisinde genel sağlık sigortasına başvurup, bu sigortadan yararlanabilirler. Genel sağlık sigortasına kaydolmamış öğrencilerin ise sağlık masraflarını karşılamak için yatarak ve ayakta tedaviyi kapsayan özel sağlık sigortası çıkarmaları gerekmektedir.

Özel sağlık sigortası poliçe kapsamında yer alan bazı genel şartlar bulunmaktadır. Şartlar belirli konuları koruma altına alırken sizlere de imkanlar sunmaktadır. Sigorta kapsam poliçesinde çocuklu aileler, anne ve baba olmak üzere özel sağlık sigortası yaptırarak çocukları poliçe kapsamına aldırmayabilir. Eğer çocuklarda dahil edilmek isteniyorsa, 18 yaş altında bulunan tüm çocukların poliçe kapsamına alınması gerekmektedir. 18 yaş altı çocuklarda sigorta zorunluluğu aranmadığı gibi tek başına sigortalatma da yapılmamaktadır. Aile içerisinde yeni doğan var ise bebek, doğum tarihinden 14 gün sonra poliçeye dahil edilerek özel sağlık sigortasından faydalanılabilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Teminatları

Yabancı uyruklu bireyler için sunulan özel sağlık sigortası kapsamında belirli teminatlar bulunmaktadır. Belirtilen teminatlar sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu kurumlarda ve anlaşması bulunmayan kurumlarda farklılık gösterebilir. Ancak yabancılara özel sağlık sigortasında birçok durum teminat altına alınmıştır. Özel sağlık sigortalarında genel anlamda belirtilen ve ortaklık gösteren teminatlar bulunmaktadır. Örnek olarak:

Yatarak Tedavi

  • Ameliyat olsun ya da olmasın hastanede yapılacak olan yatarak tedaviler de ameliyat, ilaç, ameliyathane, laboratuvar gibi hizmetler
  • Hastanede kaldığınız sürece refakatçi, yemek ve oda hizmetleri
  • Yoğun bakım hizmetleri
  • Ameliyat sonrası fizik tedavi
  • Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz hizmetleri

Ayakta Tedavi

  • Hastaneye yatış gerektirmeyen doktor muayenesi,
  • Tanı konulması amaçlı yapılan incelemeler
  • İlaç, laboratuvar, röntgen gibi hizmetler
  • Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri

Yukarıda belirtilen tüm hizmetler, sigorta şirketleri tarafından teminat altına alınmış olan özel sağlık sigortası hizmetleridir. Bu hizmetler genel olarak tüm yabancılara özel sağlık sigortası kapsamında yer alan ve ortak payda içeren teminatlardır. Bu teminatlar sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekte ve ek teminatlar da barındırmaktadır. Bu durum tamamen sigorta firmalarının kendi belirledikleri sözleşmelere dayalı olarak yapılan bir durumdur.

Yabancılara özel sağlık sigortası 2013 senesinden itibaren oturma izni başvurularında zorunlu hale getirilmiştir. Oturma izni alabilmeniz adına gerekli olan özel sağlık sigortasını var olan birçok firma arasından seçip yaptırmak kolay bir iş değildir. Bu nedenle size bu konuda yardımcı olacak Özel Sağlık Sigortası Uzman Danışmanı Bahadır Aynur ile iletişime geçerek, sizin için en doğru ve en uygun sigortayı bulabilirsiniz. Tarafınıza sağlanacak olan bu hizmet kapsamında, sağlık konularında en doğru hizmeti almış olacak ve her anlamdaki sağlık hizmetinde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Sağlığınız size verilmiş en büyük armağan, kendinizi ve zorunlu özel sağlık sigortanızı ihmal etmeyin ve bizimle iletişime geçerek özel teklif alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir