Sağlık Sigortalarında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

özel sağlık sigorası, özel sağlık sigortası yenileme

Kişiler uzun zamandan beri aynı sigorta şirketinde kendini sigortalayabilir. Aradan geçen zaman kişi ile sigorta şirketi arasında bağ oluşturur. Bazı zamanlarda aradaki ilişkiye göre sigorta şirketi kişiye özel indirimlerde bulunabilir. Poliçe yenileme durumu iki taraf içinde önem arz etmektedir. Ömür boyu yenileme garantisi sağlık sigortalarında en önemli konulardandır. Yapılan sağlık sigortası sigortalanan kişiye büyük artılar kazandırmaktadır. Örneğin sağlık sigortanız 1 yıl süreli ise şirketiniz 1 yılın sonunda yaptığı değerlendirme sonunda size kendi koşullarına göre bir yenileme sunar.

Ömür boyu yenileme garantisi sağlık sigortalarında en önemli konulardandır. Sağlık giderlerini büyük meblağlarda düşürerek çeşitli avantajlar sunan özel sağlık sigortası, sigorta şirketlerinin ömür boyu yenileme garantisi imkanı ile daha cazip hale gelmektedir. Ömür boyu yenileme garanti ciddi sağlık problemleri ve tazminat ödemeleri yaşandığı durumlarda poliçenizin sorunsuz bir şekilde ve ciddi fiyat artışlarınıza maruz bırakılmadan yenilenmesini sağlayan 2013 yılında yasal güvence altına alınmış bir haktır. Değişiklikler yapılmadan önce sigorta şirketleri teminatları daraltıp, ek prim talebinde bulanabiliyordu. Ancak yapılan bu düzenlemeler ile bunların önüne geçilmiştir. Ömür boyu yenileme garantisine sahip olduğunuz anda sigorta şirketiniz teminat daraltmayıp, aniden gelişen kaza veya hastalıklarda ek prim talebinde bulunamıyor. Sigorta şirketleri, ömür boyu yenileme garantisi verdiği sigortalısına önceki sigortalı dönemlerinde olan sağlık durumunu dikkate alır.

Sigorta yenileme durumu ve satın alınan sigorta türü şirketlere farklılık göstermektedir. Eğer sigortalı aldığı hizmetten memnun ise aynı sigorta şirketi ile devam eder ve tekrar sigorta poliçesini yeniler. Özel sağlık sigortası kapsamında sık sık duyulan ömür boyu yenileme garantisi, adından da anlaşılacağı üzere tek seferde ömrünüz boyunca sigortalanma durumudur. Ancak eskiden sigorta sahibi ile sigorta şirketi arasında sorunlar ortaya çıkabiliyordu. Örnek vermek gerekirse bazı sigorta şirketleri tekrar sigorta yenileme zamanında daha yüksek prim talebinde bulunabiliyor. Hazine müsteşarlığı 2013’de yeni uygulamaya geçerek bu tarz sıkıntıların önüne geçmiştir. Sigorta şirketinizle yapacağınız ömür boyu yenileme garantisi ile bu avantajlara sahip olabilirsiniz. Bu hakka sahip olabilmek için belli bir bekleme süresi gerekir ve bu süre sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir. Bazı şirketler bu hakkı 3. yıl sonunda verirken bazı şirketler daha uzun sürelerde değerlendirme yapabilmektedir. 4. yıl sonunda ise tekrar değerlendirme yaparak poliçenizi ömür boyu yenileme garantisi verir. Kendi hayatımıza verdiğimiz önem o kadar sigorta şirketini seçerken de vermemiz gerekir. Çünkü sigorta uzun soluklu bir süreç olduğu için güven ve rahatlık içinde gerçekleşmesi lazım. Sigorta şirketleri geçmiş yıllardaki kullanım oranlarınızı ve yaşanan rahatsızlıkları dikkate almaktadır. Genel uygulama eğer geçmiş 3 yılda sigorta poliçesine ödenen prim / ödenen tazminatların %80’inin altında ise ve ciddi bir sağlık problemi yaşanmamışsa bu garantiyi sorunsuz kazanabilirsiniz.

Çalışma hayatınızda veya öncesinde evlilik gerçekleştirebilirsiniz. Yeni kurulan hayat planları her zaman daha da çok özen gösterilmesi gereken durumdur. Bulunduğunuz hayat koşulları içerisinde geleceğe yönelik planlarınız arasında çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. O dönem içerisinde sigorta poliçenizde bulunan teminatları buna göre ayarlamanız gerekmektedir.  Özel sağlık sigortası poliçenizde doğum teminatı geçerli ise poliçe döneminde doğacak çocuğunuza ömür boyu yenileme garantisi sunulmaktadır.

Yaşam maratonunda insanlar çeşitli sıkıntılarla karşılaşmaktadır. İnsanlar her ne kadar kendilerine ve çevrelerine korumacı davransa da aniden gelen durumlar karşısında savunmasız kalabiliyor. Ani rahatsızlanmalar veya geçirilen kazalar olabilir. Bu durumlarda insanlar insan hayatını daha da tehlikeye atmamak için hızlı düşünmesi gerekir ve doğru seçimi yapması lazım. Genel olarak hastane seçimi kararsızlığa düşürmektedir. Çoğu insan düşük ücretlerle en iyi hizmeti almak istemektedir. Hastanelere yüksek ücretler ödememek için özel sağlık sigortanızı önceden oluşturmanız gerekir. Oluşturduğunuz özel sağlık sigortası ile birçok hastanelerden faydalanma şansınız olmaktadır. Türkiye’nin en iyi hastanelerinde en ekonomik fiyatlarla tedavi olma şansına sahip olabilirsiniz. Özel sağlık sigortası olmadan ödenen ücretlerin ateş pahası olması birçok kişiyi zor durumda bırakmaktadır. Poliçenizi oluşturmanız durumunda Türkiye’nin en iyi hastanelerinden biri olan Acıbadem Hastanesinde uygun fiyatlar dahilinde tedavi görme şansına sahip olabilirsiniz. Bireysel ve kurumsal özel sağlık sigortası uzmanı Bahadır Aynur ile özel sağlık sigortası poliçenizi en uygun fiyatlarda oluşturabilirsiniz.

Teklif Al!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir