Yurtdışı Seyahat Sigortası

yurtdışı seyahat sigortası,yurtdışı özel sağlık sigortası,yurtdışı özel sağlık sigortası danışmanı

Sağlık her yerde güvence altına alınması gereken bir unsurdur. Kendi ülkeniz dahil özellikle yurtdışında herhangi bir durumda sağlığınız için endişe duymamalısınız. Bu nedenle yurtdışına çıkmayı düşünüyorsanız ve seyahat ettiğiniz ülke de herhangi bir sağlık durumunda ne olacağını düşünüyorsanız özel sağlık sigortaları her daim yanınızda olacaktır. Yurtdışı seyahat sigortası adı altında geçen bu sigorta çeşidinde sağlığınız için her durum göz önüne alınarak teminatlar oluşturulmuştur.

Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu bir sigorta türüdür. Gitmek istediğiniz ülkeye vize başvurusu yaptığınızda birçok konsolosluk sizlerden yurtdışı seyahat sigortasını zorunlu olarak isteyecektir. Bu özel sağlık sigortası kapsamında aksi bir durum ya da riskli bir an yaşadığınızda her ülkede aynı sağlık hizmetini almanız sağlanmaktadır. Önlem olarak istenilen bu özel sağlık sigorta türünde sizlerin hayatı ön planda tutulmaktadır. Her daim özenle korumanız gereken sağlığınızı özel sağlık sigortası kapsamında yer alan yurtdışı seyahat sigortası ile yurtdışında dahi en iyi hizmetleri alarak en iyi şekilde koruyabilirsiniz.

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Neden Gerekli?

Seyahatlerinizin, tatilleriniz başınıza neler getirebileceğini önceden kestiremediğiniz gibi hiç istemeyeceğiniz durumlar yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde vatandaşı olmadığınız bir ülkede başınıza herhangi bir sağlık sorunu geldiğinde hastane hizmetlerinden tam anlamıyla yararlanamayacaksınız. Her ülke kendine göre hastane ve sigorta prosedürü işlediği için hastanelerde verilecek olan tüm hizmetler sizler için uygun olmayacak ya da ekstra fiyatlar sunulacaktır. Bu nedenle hem kendinizi hem de olası sağlık sorunlarına karşı önlem almanız açısından yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Konsolosluklar tarafından vize başvurularında zorunlu olarak sunulan yurtdışı seyahat sigortası, sizlerin hayatını teminat altına almak adına yapılmaktadır. Yurtdışı seyahatlerinizde ayakta ya da yatarak olmanız gereken tedaviler her hastalığa göre ve hastane bünyesine göre fiyat konusunda değişiklik gösterebilmektedir. Bu tür durumlarda fiyat ve hizmet anlamında fazla miktarda ücret ve sigorta primi ödeme gibi durumları düşünmeden tedavinizi olabilirsiniz. Sağlığınızı herhangi bir ülke içerisinde korumaya almak ve en iyi hizmeti almak adına yaptırmanız gereken zorunlu yurtdışı seyahat sigortasında birçok sigorta şirketi ile görüşebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan yurtdışı seyahat sigortasından yararlanabilmek adına kişilerden istediği özel şartlar bulunmamaktadır. Yalnızca yurtdışı seyahat sigortasından yararlanabilmek için yaş şartı bulunmaktadır. Yurtdışı seyahat sigortası kapsamında ilk aranılan yaş şartı içeriği 18 yaşınızın üzerinde olmanızı kapsamaktadır. 18 yaş ve üzeri bireyler herhangi bir koşul aranmaksızın yurtdışı seyahat sigortasından yararlanabilmektedir. Ancak 18 yaş altında iseniz, bu özel sağlık sigortası türünden yararlanabilmek için 18 yaş üstü herhangi bir yakınınızın sigorta işlemi yaptırması gerekmektedir.

Özel sağlık sigortaları kendi bünyelerinde belirli teminatlar içermektedir. Bu teminatlar sizler için belirli ve istenmeyen durumları koruma altına almaktadır. Yurtdışı seyahat sigortası içerisinde ise sigorta şirketlerinin belirlediği ortak teminatlar bulunmaktadır. Genel teminatlara bakıldığında ortak teminatlar olarak; ölüm teminatı, maddi zarar teminatı, sağlık giderleri teminatı, bagaj kaybı sorunlarının teminatı, seyahat iptali teminatı, bagaj gecikme teminatı, seyahat gecikme teminatı, taburcu işlemleri sonrası daimî olan ikametgaha nakil teminatı ve vefat eden sigortalı kişi nakli teminatı olarak sıralanmaktadır. Bu belirtilen teminatlar sigorta şirketleri tarafından belirlenen ortak teminatlardır. Bu teminatlara ek teminatlarda ekleyebilirsiniz.

Nasıl Hizmet Alırım?

Yurtdışı seyahatlerinizde sizlerden önce her şeyi düşünmekte olan özel sağlık sigortaları ile aklınız hiçbir noktada takılı kalmayacaktır. En değerliniz sağlığınızı özel sağlık sigortaları kapsamında her ülkede korumak ve en iyi tedaviyi almak sizlerin elindedir. Bu özel sağlık sigortası kapsamında sigorta şirketleri ile görüşerek detaylı bilgilendirme alabilirsiniz. Ancak tüm sigorta şirketlerini arayarak bilgi almak ve size uygun en doğru yurtdışı seyahat sigortasını seçmek her daim kolay olan bir iş değildir. Bu nedenle sizlere yardım etmek için hazırız. Zorunlu olarak sunulan yurtdışı seyahat sigortasında ise size uygun en doğru ve en kapsamlı sigortayı bulabilmek adına Özel Sağlık Sigortası Uzman Danışmanı Bahadır Aynur ile iletişime geçebilirsiniz. Tarafınızın istekleri göz önüne alınarak tüm yurtdışı seyahat sigortalarından size en uygun olanı uzman danışman tarafından seçilecek ve sizler için en kapsamlı olan poliçeyi oluşturmak adına en iyi hizmeti verecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir