Aile Paketli Özel Sağlık Sigortası

aile paketli özel sağlık sigortası,aileler için özel sağlık sigortası,aile için özel sağlık sigortası danışmanı

Sağlığınız ve aileniz har zaman korumanız gereken iki kavramdır. Hayattaki en değerli varlığınız olarak belirttiğiniz çocuklarınızın sağlığı ise her aile tarafından her zaman üst düzeyde tutulmaktadır. Göz önüne alınması gereken bu durum sonucu özel sağlık sigortalarında ailelere özel aile paketli özel sağlık sigortası oluşturulmuştur. Bu özel sağlık sigortası ile birlikte hem size hem de ailelerinize en iyi hastanelerde en iyi hizmetlerin sunulacağı temin edilmektedir.

Devlet kişilere sigorta hizmeti sunarak sağlık masrafları ve hizmetlerini karşılamaktadır. Ancak devlet hastanelerinde sıra beklemek, oda yetersizliği, yapılacak işlemler için uzun süreli bir bekleme süresi verilmesi gibi durumlar kişileri özel sağlık kuruluşlarını tercih etme durumuna yöneltiyor. Ancak özel sağlık kuruluşlarında yer alan hizmet fiyatları herkese uygun olmaması nedeniyle bu kuruluşlarda uygun fiyatlı hizmet alabilmek adına özel sağlık sigortası yaptırmak zorunlu hale geliyor. Bu noktada size aile paketli özel sağlık sigortası yetişerek hem sizi hem de ailenizi en iyi şekilde korumayı ve hizmet almanızı hedefliyor.

Aile Paketi Hizmeti Nedir?

Özel sağlık sigortası olarak geçen aile paketi hizmeti genel tanımı itibariyle, yaptırmış olduğunuz özel sağlık sigortası poliçenize aile bireylerinizin her birini dahil ettirmeniz demektir. Maddi açıdan daha uygun olarak gözüken aile paketli sağlık sigortası ile eşinize ve çocuklarınıza ayrı sigorta yaptırmak zorunda kalmazsınız. Ayrı özel sağlık sigortası yerine var olan sigorta poliçeniz üzerinden aile bireyleriniz de yararlanır. Kendi poliçeniz içerisine dahil ettirdiğiniz eşiniz ve çocuklarınızla birlikte ayakta ve yatarak tedavilerde aynı hizmeti alırsınız. Poliçenizden evlat edindiğiniz çocuklarınızda yararlanabilmektedir.

Aile paketli özel sağlık sigortasından yararlanabilmek için belirli bir zaman durumu söz konusudur. Evlenme, doğum veya evlat edinme işlemleriniz sonrasında her sigorta şirketinin ayrı olarak belirlediği süre içerisinde gerekli resmi evraklarla birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir. İşlemlerin ve başvuru için gerekli olan tüm evrakların özel sigorta şirketleri tarafından belirlenen süre içerisinde temin edilmesi ve tamamlanması bu noktada oldukça önemlidir. Aile paketli özel sağlık sigortası kapsamında istenilen belgelerde evlilik cüzdanınız, doğum belgesi ya da evlat edinme belgeleriniz yer alması gerekmektedir.

Özel sağlık sigortası bünyesinde bulunan aile paketli özel sağlık sigortalarında yaş şartı olarak belirli bir şart bulunmaktadır. Ancak bu şart endi poliçeniz içerisine dahil ettiğiniz aile bireylerinizde genel aranan şartlar 18 ve 65 yaş arası olsa dahi yeni doğanlar ya da bebekler için genişletilebiliyor. Bakmakla yükümlü olduğunuz tüm çocuklarınız bu özel sağlık sigortası ile birlikte 30 yaşına kadar koruma altına alınmaktadır. Aile paketli özel sağlık sigortanız genel kapsam bakımından uzun bir sürece dayalı koruma sağlamamaktadır. Poliçeler genellikle bir yıllık bir geçerlilik sağlamaktadır. Poliçenizin yıllık sürecinin bitimiyle birlikte o günün koşulları gereğine uygun yeni bir poliçe hazırlanması gerekli olmaktadır.

Aile paketli özel sağlık sigortası ayakta ve yatarak tedavilerde gerekli olan tüm teminatları sağlamaktadır. Hastanede kaldığınız süreç boyunca oda, refakatçi, yemek gibi tüm masraflarınız poliçe kapsamında teminat altına alınıyor. Aynı zamanda geçirdiğiniz ameliyatlar, ameliyat sonrası yoğun bakım, laboratuvar gibi hizmetler de aile paketli özel sağlık sigortası ile koruma altına alınıyor. Ayakta tedavilerde ise doktor muayenesi, ilaç, röntgen, tahlil gibi istenilen tüm hizmetlerde teminat sağlanmaktadır. Kemoterapi ve radyoterapi gibi özel durumlu masraflar da yatarak tedavi teminatları kapsamında ücret ödemeden ya da çok uygun fiyatlarda bir ücret ödeyerek sağlanıyor.

Aile paketi ile birlikte kendi poliçenize dahil ettiğiniz ailenizin sağlıklarını en iyi şekilde koruma altına almaktasınız. Daha huzurlu ve sağlıklı bir yaşam adına özel sağlık sigortanızı iyi bir şekilde seçmelisiniz. Özel sağlık sigortası seçmek için tüm sigorta şirketleri ile görüşüp detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Sigorta şirketleri arasından size en uygun olanını bulmalı ve ona göre poliçenizi hazırlatmalısınız. Ancak bu zaman alıcı ve oldukça uğraştırıcı bir işlemdir. Bu noktada Özel Sağlık Sigortası Uzmanı Bahadır Aynur ile iletişim kurarak sizler için en uygun özel sağlık sigortasını bulabilir ve poliçenizi oluşturabilirsiniz. Sağlığınız ve aileniz en değerli varlığınızdır. Onları korumak ve sağlıklı bir hayat sürdürmek için aile paketli özel sağlık sigortalarını tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir